Harry Potter World

Forum w całości poświęcone Harry'emu Potter'owi

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2012-01-30 10:47:26

Seona

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-30
Posty: 2
Punktów :   

Rebus

Miniaturka dedykowana wszystkim studentom.

Severus Snape sprawdzał wypracowania uczniów. Nie sprawiało mu to najmniejszej przyjemności, ale jakieś poczucie obowiązku jeszcze mu pozostało. Dlatego w piątkowy wieczór, zamiast cieszyć się weekendem, sprawdzał te cholerne wypracowania, które przedstawiały sobą wartość merytoryczną porównywalną ze składem surowcowym mugolskiego proszku do prania. Najwyraźniej większość uczniów wzięła sobie do serca zasadę „pisz wszystko, co wiesz, a nuż uzbiera ci się wymagane dwie stopy".

Postawiwszy kolejne O, Snape westchnął ciężko i sięgnął po następny pergamin jakiegoś Puchona. Przejrzał pobieżnie wypracowanie i uznał, że nie może na tym etapie stwierdzić, czy należy się za to T, czy może aż N, więc przeczytał je dokładniej. No proszę. Nawet Puchon może od czasu do czasu uczciwą, ciężką pracą zasłużyć na mocne N.

Nagle Snape zauważył jakiś piktogram pod wypracowaniem. Zmarszczył brwi. Czarno-biały zwierzak, nabazgrany niedbale piórem, i Z. Snape wiedział, że powinien rozpoznać zwierza, gdyż z całą pewnością jego kawałków używał do eliksirów. Zdawał sobie też sprawę, iż za wygłupy z nauczyciela Puchon mógł liczyć na O. Rebus, pomyślał Snape, to musi być rebus.

Wbrew pozorom, Severus Snape lubił żarty, pod warunkiem, że nie były to żarty z niego. Dlatego odepchnął od siebie pozostałe wypracowania jak również poczucie winy i skupił się na tajemniczym zwierzu.

Nie jest to niedźwiedź, ale podobne, pomyślał, to musi być to chińskie szopowate coś... mam! Panda!

Panda i zet. Panda zet. Panda... zet... pan... da... zet...

Roześmiał się cicho i wstawił małe Z na górze wypracowania.

Offline

 

#2 2012-02-01 17:20:36

vemesis

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-07
Posty: 4
Punktów :   

Re: Rebus

Za coś takiego należy się W. Uśmiałam się szczerze

Offline

 

#3 2012-02-03 11:38:57

Adrian

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-14
Posty: 3
Punktów :   

Re: Rebus

Króciutkie. Lubię raczej dłuższe teksty, ale ten mi się spodobał. Ciekawy pomysł - panda z - spodobał mi się, zresztą jak cały tekst. Nie sprawdzałem go pod kątem błędów, ale płynność czytania świadczy o niezłym kunszcie pisarskim.

Offline

 

#4 2012-02-06 16:19:53

Hermiona

Administrator

Zarejestrowany: 2011-01-12
Posty: 9
Punktów :   

Re: Rebus

Haha normalnie mnie rozwaliło! Nie dziwię się, że dedykowane studentom. Zabawne.. Nawet bardzo. Podobało mi się.

Offline

 

#5 2012-02-06 16:21:33

Draco

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-15
Posty: 4
Punktów :   

Re: Rebus

Ja cię kiedyś normalnie ozłocę! Przysięgam. Po pierwsze, ja tu widzę kanon. Prawdziwy, najprawdziwszy kanon, no po prostu! oczka się świecą. Tak więc pomysł po prostu cudowny.

Offline

 

#6 2012-02-10 15:41:59

Malwina

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 4
Punktów :   

Re: Rebus

To jest boskie! Pan...da...zet...fajnie wymyślone. I przynajmniej widać, że nawet Snape potrafi być litościwy, jeśli się go odpowiednio podejdzie.

Offline

 

#7 2012-02-20 10:41:55

mikakita

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-04
Posty: 2
Punktów :   

Re: Rebus

Jako studentka uśmiałam się. Fajnie jest wiedzieć, że Snape ma poczucie humoru

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.kfor.pun.pl www.rpgmu.pun.pl www.asinusaaurei.pun.pl www.h2o-world.pun.pl www.poekomny.pun.pl